Κυριακή 17 Ιουλίου 2022

Δημοφιλή

Ο Χρήστος Φραντζεσκάκης στα 22 του χρόνια μετείχε στον τελικό της σφυροβολίας σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και κατέλαβε την 9η θέση με 77,04μ.

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2022: Στην ελίτ ο Χρήστος Φραντζεσκάκης, 9ος στον τελικό της σφύρας με 77,04μ.

Ο Χρήστος Φραντζεσκάκης έριξε 77,04μ., 74,34μ. και 76,82μ. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Πολωνός Πάβελ Φάιντεκ, που έγραψε ιστορία κατακτώντας τον 5ο παγκόσμιο τίτλο του.

Η Τατιάνα Γκούσιν έκανε πολύ καλή εμφάνιση στον προκριματικό του ύψους και με 1,90μ. έχασε για λίγο την πρόκριση στον τελικό του Παγκοσμίου.

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2022: Πολύ καλή εμφάνιση η Τατιάνα Γκούσιν, με 1,90μ. έχασε για λίγο την πρόκριση

Η Τατιάνα Γκούσιν με 1,90μ. στο ύψος ισοφάρισε το φετινό της ρεκόρ που είχε πετύχει όταν κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στους Μεσογειακούς Αγώνες.

Πολύ καλές παρουσίες πραγματοποίησαν οι Έλληνες αθλητές στην πρώτη ημέρα του Βαλκανικού Πρωταθλήματος Κ20 στην πόλη Ντενιζλί της Τουρκίας.

Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20: Καλές εμφανίσεις, όριο από τον Σταματονικολό

Οι Έλληνες αθλητές κατέκτησαν 11 μετάλλια στην πρώτη ημέρα του Βαλκανικού Πρωταθλήματος στο Ντενιζλί.

Ο Μίλαν Τραΐκοβιτς έκανε πολύ καλή εμφάνιση στις σειρές στα 110μ. εμπόδια και τερμάτισε 2ος με 13.52 και πέρασε στα ημιτελικά στο Παγκόσμιο.

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2020: Πέρασε στα ημιτελικά στα 110μ. εμπόδια ο Μίλαν Τραΐκοβιτς

Ο Κύπριος πρωταθλητής Μίλαν Τραΐκοβιτς θα τρέξει την Κυριακή το απόγευμα (ξημερώματα Δευτέρας στην Ελλάδα) στα ημιτελικά.