Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019

Ένα από τα κορυφαία μίτινγκ της Ευρώπης θα γίνει την Κυριακή (27/2) στο Παρίσι με τη συμμετοχή σπουδαίων αθλητών απ΄όλο τον πλανήτη. Ανάμεσά τους θα είναι και τρεις πρωταθλητές μας, οι Δημήτρης Τσιάμης (τριπλούν), Κώστας Φιλιππίδης (επί κοντώ) και Εμμανουήλ Καραλής (επί κοντώ).

Από τις ευχάριστες παρουσίες του σημερινού απογεύματος στην ημερίδα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας ήταν ο Κυριάκος Ζώτος, που  ολοκλήρωσε τον αγώνα του στη σφαιροβολία με καλύτερη προσπάθεια στα 20,01 μέτρα.

Ο Κώστας Ζήκος έκανε σήμερα την καλύτερη κούρσα της ζωής στα 60 μ. και παράλληλα έδειξε πως είναι έτοιμος για ακόμη καλύτερες εμφανίσεις. Ο αθλητής από τα Τρίκαλα τερμάτισε νικητής στον τελικό της απόστασης στην ημερίδα του ΣΕΦ, με 6.67 και βελτίωσε το 6.69 που ήταν το ρεκόρ του από το 2018.

Κάθε κούρσα και ρεκόρ για την Πολυνίκη Εμμανουηλίδου που ξεχώρισε και στην ημερίδα κλειστού στο ΣΕΦ.

Μεγάλη μάχη φαίνεται πως θα γίνει στα 60 μ. των Ανδρών στο δρόμο προς το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Γλασκώβης.

Ο Κώστας Μπανιώτης επέλεξε να ξεκινήσει τους αγώνες του στη χειμερινή περίοδο στο μίτινγκ ύψους στο Χουστοπέτσε (Σάββατο, 26/1).