Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022

“Το τρέξιμο είναι η καλύτερη ψυχοθεραπεία”

Δημοφιλή

Από χρώμα και ήχους χαράς γέμισε η Αθήνα κάτω από το φως του λαμπερού ήλιου, χάρη στο πολύχρωμο ποτάμι δρομέων που πλημμύρισε τους δρόμους.

39ος ΑΜΑ: Χιλιάδες δρομείς γιόρτασαν στο κέντρο της Αθήνας- Τι δήλωσαν Λευτέρης Αυγενάκης και Γιώργος Μαυρωτάς

Λευτέρης Αυγενάκης. «Κάθε χρόνο νιώθεις και κάτι διαφορετικό. Ο Αυθεντικός Μαραθώνιος της Αθήνας είναι μια ολόκληρη κουλτούρα».

Με πλήθος κόσμου στις κερκίδες του Παναθηναϊκού Σταδίου να τις περιμένει και μία εκπληκτική ατμόσφαιρα μπήκαν στο στάδιο οι πρώτες γυναίκες.

39ος ΑΜΑ: Η Κωνσταντινοπούλου στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στον μαραθώνιο- Δηλώσεις

Νικήτρια ήταν η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου, δεύτερη η Κατερίνα Ασημακοπούλου και τρίτη η Ράνια Ρεμπούλη.

Και το όνομα αυτού: Χαράλαμπος Πιτσώλης. Τρίτος πέρυσι, αλλά πρώτος φέτος. Με μια τρομερή αντεπίθεση στα τελευταία χιλιόμετρα.

39ος ΑΜΑ: Ο Χαράλαμπος Πιτσώλης, μεγάλος νικητής στον 39ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας- Δηλώσεις

Μετά τον Πιτσώλη, στη δεύτερη θέση τερμάτισε ο Κώστας Γκελαούζος και στην τρίτη ο Κώστας Σταμούλης.

Η Μαρία Κάσσου με ρεκόρ διαδρομής και ο Νέστορας Κολιός με ατομικό ρεκόρ ήταν οι νικητές του αγώνα 5χλμ. στον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας.

39ος ΑΜΑ: Κολιός και Κάσσου με ρεκόρ αγώνα θριάμβευσαν στα 5χλμ. STOIXIMAN

Στα 5χλμ. στους άνδρες δεύτερος ήταν ο Νίκος Σταμούλης και τρίτος ο Γιώργος Διακοστεφανής και στις γυναίκες η Ντενίσα Μπάλα και η Ειρήνη Τσουπάκη.

LATEST

Πολλοί αγώνες διεξάγονται σε όλο τον κόσμο, καθώς και διάφορα νέα που αφορούν τον Στίβο και σας παρουσιάζουμε τα σημαντικότερα γεγονότα.

Ειδήσεις από όλο τον κόσμο (14/11/2022)

Το Stivostime σας μεταφέρει τα κυριότερα αποτελέσματα από αγώνες στον στίβο στο εξωτερικό, αλλά και τις σημαντικότερες ειδήσεις.

Η World Athletics ανακοίνωσε σήμερα τα ονόματα των πέντε αθλητριών που ξεχώρισαν στη ψηφοφορία για την ανάδειξη της κορυφαίας της χρονιάς.

Έμειναν πέντε αθλήτριες για τον τίτλο της κορυφαίας της χρονιάς

Οι πέντε αθλήτριες είναι Τόμπι Αμουσάν, Σέλι- Αν Φρέιζερ- Πράις,. Κίμπερλι Γκαρσία, Σίντνεϊ Μακλάφλιν και Γιούλιμαρ Ρόχας.

Μαραθώνιος 2022: Αλλαγή ...φρουράς ή αλλαγή επιπέδου;

Μαραθώνιος 2022: Αλλαγή …φρουράς ή αλλαγή επιπέδου;

Νέα πρόσωπα για την Ελλάδα έρχονται να κυριαρχήσουν στον Αυθεντικό Μαραθώνιο και όχι μόνο!

Ο Γιώργος Παπαναστασίου άφησε το δικό του στίγμα τη φετινή σεζόν, κατακτώντας δύο μετάλλια σε αντίστοιχες μεγάλες διοργανώσεις στη σφύρα.

Ο Γιώργος Παπαναστασίου θέλει βάθρο στις εγχώριες διοργανώσεις και συμμετοχή στο Ευρωπαϊκό Κ20

Ο Γιώργος Παπαναστασίου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18 στην Ιερουσαλήμ και το ασημένιο στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα στην Καέν.

Τζόρτζια Λορέν Έλενγουντ

Τζόρτζια Λορέν Έλενγουντ: Η πανέμορφη 27χρονη Καναδή στα σύνθετα είναι δυνατή και έχει τα γούρια της

Η πανέμορφη Καναδή αθλήτρια είναι συγκεκριμένη για το τι κάνει και τι δεν κάνει μετά από έναν αγώνα.

Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας: Baby Boom ανατροπή και νικητής ο Πιτσώλης – Έτσι κέρδισε τον Γκελαούζο – Πρώτη στις γυναίκες η Κωνσταντινοπούλου (vids)

Λίγο πριν αποκτήσει το πρώτο του παιδί ο Χαράλαμπος Πιτσώλης αναδείχθηκε ο μεγάλος νικητής του 39ου Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας!

Νίκες με ρεκόρ διαδρομής ο Μάριος Αναγνώστου και δικό της ρεκόρ αγώνα η Αναστασια Μαρινάκου

Δέος κατά τον τερματισμό στο Παναθηναϊκό Στάδιο.